|| DOMŮ
| O NÁS
Infrasauna je nová technologie saunování.

     Jedná se o dřevěnou kabinu pro 1-4 osoby, která je vybavena speciálními keramickými zářici, které vysílají infračervené záření. Tepelné záření nemá nic společného s UV zářením nebo nukleárním zářením. Infrasauny byly původne vyvinuty pro medicínské účely.

     Zářiče jsou nastaveny tak, aby naše tělo mohlo absorbovat maximum této energie. 80-90% infračerveného záření prochází až 4 centimetry hluboko do lidských tkání a vnitřních orgánu, kde se přemení na energii tepelnou. Následkem toho dojde k velmi intenzivnímu pocení, kdy se vyloučí až 3x větší obsah škodlivých látek v porovnání s tradiční saunou.

     Díky teplotě 30 - 60 °C je v infrasauně saunování příjemné a dostupné i pro ty, kterým tradiční saunování nevyhovuje (kardiaci, astmatici). Bylo prokázáno, že složení potu v klasické sauně z 95–97% tvoří voda. V infrasauně pak jen 80–85%, zbytek tvoří buňky a cholesterol, v tucích rozpustné jedy, težké kovy, kyseliny, sodík a čpavek. Z toho vyplývá, že v klasické sauně se vyloučí potem jen 5% škodlivých látek, kdežto v infrasauně 15%.
Galerie Infrasauna